About us

DGN HUKUK BÜROSU

DGN Hukuk insan hakları evrensel bildirgesini kendine öncü edinerek adaleti en kısa sürede tahsis etmek için Avukat Doğan İpek tarafından kurulmuş merkez diyarbakır olmak üzere mardin gaziantep şanlıurfa batman gibi cevre illerde de faaliyet göstermektedir. Hukuk büromuzda calışan avukatlar ve diğer calışan arkadaslarımız mesleğin getirdiği sır saklama yükümlülüğünü basarıyla yerine getirip siz değerli vatandaslarımızın güven kaynağı olmuştur.

Büromuz sadece yerel mahkemeler de faaliyet göstermemekle beraber gerektiği zaman bölge adliye ve idare ,Danıştay,Yargıtay,Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine basvuru yapmaktadır.Hukuk büromuz genç dinamik özverili kadrosuyla müvekkilerimize sevgi saygı ve güler yüzle hukuki yardım ve danışmanlık hizmeti vermektedir.Müvekkillerin çıkarlarını ön planda tutarak dava ve iş takibi yapmaktadır.

Büromuz ceza, icra ve hukuk davalarında faaliyet yürütmektedir.Aile Mahkemelerinde açılan boşanma,nafaka,velayet,evlilik birliğinin sona ermesi ile evlilik birliği süresinde edinilen malların tasfiyesine ilişkin davaları yürütmektedir.işveren veya işveren vekilleri arasında iş akdinden veya iş Kanununa dayanan her türlü hak iddialarından doğan hukuk uyuşmazlıklarının çözülmesi ilgili davaları yürütmektedir.Tüketici davaları ,tanıma tenfiz davası işçi alacakları,kıdem tazminatı davaları ,ihbar tazminatı davası ,işe iade davaları,tapu iptal tescil davaları ,sigorta davaları ve idari uyuşmazlık davalarımızı alanında uzman olan avukat Ayşegül Birtane tarafından çalışma disipliniyle ve özenle yürütmektedir.

Hukuk büromuzda diyarbakır ve bölge de görülmekte olan asliye ceza ve ağır ceza davaları ,iş ve trafik kazalarından dolayı meydana gelen maddi ve manevi tazminat davaları avukat doğan ipek tarafından yürütmektedir.Aynı zaman da ceza davalarında gerek soruşturma aşamasında gerekse kovuşturma aşamasında müvekkilerimizin dosyalarının takibi yapılmaktadır.Hukuk büromuz bir çok şirkete hukuki danışmanlık ve vekillik etmektedir.Şahıslara ve şirketlere danışmanlık hizmeti vererek kira,satış,eser vb sözleşmelerin hazırlanmasına öncülük etmektedir.Hukuk ve ceza davalarımızın yanı sıra cek ,bono,senet vb kıymetli evrakları icra takibi yaparak en kısa süre de alacaklarını tahsil etmesini sağlamaktadır. DGN Hukuk özverili ve disiplinli bir şekilde çalışarak tüm hukuki uyuşmazlıkları kısa sürede çözerek uzun süreden beri müvekkilerin güven kaynağı olmayı basarmıştır.

Büromuzda bir çok güncel hukuk programına (sinerji,icra tek vb gibi) üye olunarak müvekkilerimize en yeni ve güncel bilgileri anında haberdar etmektedir. Hukuk büromuzda çalışan avukat ayşegül birtane müvekkilerimize daha iyi bilgilendirmek ve haklarını koruyabilmek için Türkiye Baralor Birliğinin İnsan Hakları Merkezi bünyesinde yer alan Kadın Hakları komisyonunda yer almakta ve bu çalışmalar kapsamında bir cok takdirname ve sertifikaları bulunmaktadır.Bünyemizde çalışan arkadaslarımız sizlere daha iyi hizmet verebilmek için alanlarında yüksek lisans ve farklı bölümlerde lisans öğrenimi görmektedir.Hukuk büromuz mesleğin getirdiği etik ve saygı kurallarına bağlı kalarak çalışmaktadır.

DGN Hukuk siz değerli vatandaslarımıza danışmanlık ve hukuk hizmeti vermeye devam etmektedir. Hukuki yardım ve danışmanlık hizmeti alabilmek için hafta içi 08:00-18:00 arası irtibat numaralarımızla tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Soru ve Sorunlarınız için Her Zaman Yanınızdayız

DGN Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Ofisi

Değerli Müvekkillerimizin Hukuki Problemlerinin Çözümlenmesinde Destek ve Hizmet Vermekteyiz.

Arayın