ADLİ KONTROL KARARININ KALDIRILMASI TALEBİ

DİYARBAKIR … SULH CEZA HAKİMLİĞİ’NE,

 

ŞÜPHELİ                                          :

 

TC KİMLİK NUMARASI              :

 

ADRES                                              :

 

MÜDAFİİ                                         :Av.Doğan İPEK –Elazığ Caddesi Değer Çamlıca Apt B Blok Kat:2 No:2 Yenişehir/DİYARBAKIR

 

KONU                                               : Adli Kontrol Kararının Kaldırılması İstemidir.

 

AÇIKLAMALAR                            :

 

1-) Müvekkilimiz … … …/…/… tarihinde “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak” suçundan gözaltına alınmış ve mahkemenizce 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 109/3-e hükmü uyarınca müvekkilimizin … Hastanesi’nde tedavi altına alınmasına karar verilmiştir. Söz konusu dosyada iddianame henüz açıklanmamıştır. Müvekkilimiz … aydır söz konusu hastanede tedavi görmektedir ve tedaviye beklenenden önce yanıt vermiştir. Bu durum doktor gözlem ve raporlarıyla da sabittir.

2-)  Müvekkilimiz 19 yaşını henüz tamamlamıştır ve yaşlı ve bakıma muhtaç annesiyle birlikte ikamet etmektedir. Ailenin ekonomik durumu son derece kötü olduğu gibi anne de evin geçimine katkı sunamamakta, müvekkilimize ekonomik olarak bağımlı halde yaşamaktadır.

3-)   Açıkladığımız nedenlerle müvekkilimiz … …’nin … Hastanesi’nde tedavi görmesi yönündeki adli kontrol kararı gereksiz hale gelmiştir ve kararın kaldırılmaması durumunda karardan beklenen yarardan çok daha büyük mağduriyet ortaya çıkacaktır. Müvekkilimizin bir an önce hastaneden çıkarak çalışmaya başlaması ve ailesinin geçimini sağlaması ertelenemeyecek bir zorunluluktur. Adli kontrol kararının kaldırılması müvekkilimizin toplumsal bağlarının daha fazla zedelenmemesi açısından da son derece faydalı olacaktır. Açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimiz hakkında verilmiş olan adli kontrol kararının kaldırılmasına karar verilmesini mahkemenizden talep etme zorunluluğu doğmuştur.

 

HUKUKİ NEDENLER                    : 5271 S. K. m. 109, 110, 111; 5237 S. K. m. 191 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM                         : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimiz hakkında verilmiş olan adli kontrol kararının kaldırılmasına karar verilmesini Yüce Mahkemenizden saygıyla talep ederiz.

 

 

Şüpheli Müdafii

Av. Doğan İPEK

 

Yorum Yap

Arayın